Internauci pod lupą – kompleksowa obsługa PR

Gemius to firma IT, która specjalizuje się w pomiarze internetu. Jej klientami są reklamodawcy, wydawcy, domy mediowe, agencje reklamowe oraz firmy z sektora e-commerce. Gemius dostarcza im technologie do budowania przewagi konkurencyjnej w sieci oraz wiedzę na temat ich pozycji rynkowej.

Przez ponad 2 lata odpowiadaliśmy za działania PR firmy Gemius w Polsce oraz współpracę z PR-owcami z kilkunastu zagranicznych oddziałów tej firmy. Wcześniej nasza założycielka przez ponad 2 lata odpowiadała za komunikację PR tej firmy jako jej pracownik.

W ramach współpracy naszym zadaniem było opracowywanie od 4 do 6 tekstów miesięcznie, które w ciekawy sposób prezentują dane o internecie (w Polsce głównie badanie Megapanel PBI/Gemius, gemiusAdReal, gemiusTraffic), a jednocześnie pokażą wiedzę, jaką firma Gemius gromadzi dzięki danym.

Za pomocą przygotowanych materiałów informacyjnych regularnie docieraliśmy do największych dzienników i serwisów internetowych. W ten sposób zwiększyliśmy widoczność firmy Gemius. Naszymi grupami docelowymi były z jednej strony podmioty z branży internetowej, w tym organizacje branżowe – Polskie Badania Internetu i Związek Pracodawców Branży Internetowej. Z drugiej strony użytkownicy sieci, dzięki którym firma Gemius posiada dane o internecie.

Przykładowe materiały informacyjne, które tworzyliśmy:
https://www.gemius.pl/reklamodawcy-aktualnosci/rumunia-top5-serwisow-spolecznosciowych.html
https://www.gemius.pl/reklamodawcy-aktualnosci/internauci-55-na-twitterze-i-facebooku.html

Jak Polacy korzystają z internetu w poszczególnych województwach? O tym przeczytasz w komunikacie:
https://proscience.pl/newsroom/jak-polacy-korzystaja-z-internetu-w-poszczegolnych-wojewodztwach


Obróć stronę aby odblokowować.