Akademia Leona Koźmińskiego uczelnia

Kozminski Review – budowanie społeczności wokół wiedzy

Tempo życia sprawia, że coraz mniej osób ma czas na konsumowanie mediów. Z końcem 2020 r. z inicatywy prof. Grzegorza Mazurka, rektora Akademii Leona Koźmińskiego, powołaliśmy do życia projekt Kozminski Review, dzięki któremu ułatwiamy kontakt z wiedzą ekspercką użytkownikom mediów społecznościowych.

Mając na uwadze profil uczelni, zdecydowaliśmy się na prowadzenie kanałów wiedzowych w serwisach:
LinkedIn, www.linkedin.com/showcase/kozminski-review/
Twitter, www.twitter.com/KozminskiReview

Cel, które sobie postawiliśmy, to zbudowanie platformy do dyskusji, w którą zaangażujemy ekspertów rynkowych, menadżerów, specjalistów z sektora biznesowego, publicznego czy pozarządowego. Zależało nam na tym, aby stworzyć miejsce, które ma swoją dynamikę i żyje opiniami naszych interesariuszy, a nie tylko wiedzą naszych pracowników – przeciwieństwem są dla nas kanały, które funkcjonują jak tablica ogłoszeń bez większego udziału obserwujących.

Bezpośrednie angażowanie użytkowników w dyskusję
Codziennie z przeglądu mediów wybieramy najbardziej przydatną porcję wiedzy z wypowiedziami naszych pracowników. Na jej podstawie formułujemy insighty i zadajemy pytania użytkownikom. Publikując treści wiedzowe w serwisie LinkedIn „zaczepiamy” osoby, które zajmują się daną tematyką – oznaczamy je i zapraszamy do wspólnej wymiany wiedzy i doświadczeń.

Wideo-trailery zachęcające do zapoznania się z wynikami badań
Produkujemy trailery badań naukowych. Tworząc je, wybieramy najciekawsze insighty wiedzowe i zamykamy w krótkiej, kilkudziesięciosekundowej formie wideo, którą udostępniamy zarówno w kanałach Kozminski Review, jak i na kanale YT uczelni.
Więcej: https://www.youtube.com/watch?v=Db6Q7HFsNLQ&list=PLqeLBuMtUtcRBC0-WYIisQMQVm2jJXNrr

Ankiety zapowiadające wyniki badań
Przed ujawnieniem wyników badań i wideo-trailera zapraszamy użytkowników do wyrażenia opinii na temat danego problemu badawczego. Dzięki temu mogą potem porównać swoją intuicję i doświadczenie z wiedzą naukową.

Konkursy z książkami
W ramach projektu rozdajemy najnowsze książki napisane przez naszych pracowników. Aby je wygrać, trzeba odpowiedzieć na pytanie, które wiąże się z ich tematyką. W ten sposób także pobudzamy użytkowników do dyskusji pod wpisami.

Wyniki
Osiągamy jakościowe wyniki. To dla władz Akademii Leona Koźmińskiego jest kluczowe. Otrzymujemy bardzo pozytywne reakcje osób zapraszanych do dyskusji, np. „Dziękuję za przywołanie! Książka pobrana, jak tylko przez nią przebrnę, wrócę z krótką recenzją :)”, „Kozminski Review - dziękuję za zwrócenie uwagi na ten ciekawy artykuł i zaproszenie do dyskusji :)”, „Czuję się wywołana przez Kozminski Review :)”.
Zdarza się i 73 komentarzy pod wpisami – wszystkie merytoryczne, odnoszące się do eksponowanej tematyki.


Obróć stronę aby odblokowować.