Agencja Rozwoju Przemysłu SA/Investin instytucja publiczna
fot. James Sullivan

MŚP mogą kupować innowacje dzięki ARP SA.

Sieć Otwartych Innowacji to projekt unijny, którego celem jest budowanie kultury otwartych innowacji w Polsce. Projekt umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom zakup innowacyjnych technologii wypracowanych przez podmioty z całego świata. Więcej o projekcie można przeczytać pod linkiem Siecotwartychinnowacji.pl.

W ramach 4-letniego kontraktu z ARP SA wspólnie z firmą Investin tworzymy bloga o idei otwartych innowacji. Przeprowadzamy wywiady z firmami, które pozyskały granty na zakup innowacji, przygotowujemy artykuły przekrojowe związane z rynkiem technologii oraz grafiki. Docelowo odpowiadamy za przygotowanie ponad 60 tekstów w 4 lata. Kwartalnie przygotowujemy 4 materiały.

Nasze osiągnięcia

Wśród tekstów, które dotychczas opracowaliśmy, znajdują się rozmowy z przedstawicielami małych i średnich firm, w tym KP LABS (eksploracja kosmosu poprzez rozwój autonomicznych sond kosmicznych i technologii robotycznych), QZ Solutions (nowoczesne i inteligentne rozwiązania IT dla rolnictwa), Sail Service (żagle do największych jednostek żaglowych na świecie) czy Elem (firma zajmuje się wykonywaniem projektów z zakresu instalacji elektrycznych i teletechnicznych). Piszemy również materiały na temat zagadnień związanych z koncepcją otwartych innowacji i transferem technologii – od poziomów TRL przez tajniki umów po ryzyka związane z tym procesem.

W tym projekcie nasze doświadczenia w zakresie PR dla B+R i innowacji okazały się bardzo przydatne.

Wszystkie teksty można przeczytać pod linkiem: siecotwartychinnowacji.pl/baza-wiedzy.

Przeczytaj komunikat prasowy o tworzeniu bazy wiedzy dla Agencji Rozwoju Przemysłu:
https://proscience.pl/newsroom/investin-i-science-pr-stworza-baze-wiedzy-dla-agencji-rozwoju-przemyslu


Obróć stronę aby odblokowować.