Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk instytut

Polska astronom z europejską nagrodą za badania kosmosu

Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk to ośrodek badań podstawowych. Prowadzi badania w różnych dziedzinach związanych z fizyką teoretyczną, astrofizyką i naukami przyrodniczymi: klasyczną i kwantową teorią pola, optyką kwantową, podstawami mechaniki kwantowej i kwantowej teorii informacji, fizyki nowych stanów materii, kosmologii i astronomii.

W marcu 2022 roku prof. Bożena Czerny z Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk została uhonorowana przez Europejskie Towarzystwo Astronomiczne. Nagroda im. Lodewijka Woltjera została przyznana za badania, które dotyczą centrów galaktyk, kwazarów i ciemnej energii, a docelowo pozwolą zmierzyć Wszechświat.

Celem realizowanej przez nas kampanii informacyjnej było nagłośnienie tego wyjątkowego wyróżnienia dla pierwszej Polki, która znalazła się w gronie najlepszych europejskich astronomów, a także pokazanie Centrum Fizyki Teoretycznej Polskiej Akademii Nauk jako miejsca, które oferuje profesjonalną przestrzeń do rozwoju naukowego.

W wyniku podjętych działań dotarliśmy z komunikatem do mediów ogólnopolskich, w tym również naukowych. Wypracowaliśmy 55 publikacji, a do najważniejszych z nich zaliczamy: Wysokie Obcasy, Newsweek, PAP Nauka, National Geographic czy TOK FM. Rezultatem podjętych działań jest obecność prof. Bożeny Czerny na liście 100 kobiet miesięcznika Forbes w 2022 roku.

Jako firma doradztwa komunikacyjnego, która działa dla i z wykorzystaniem środowiska akademickiego doskonale wiemy, jak odblokować potencjał drzemiący w uczelniach i instytutach badawczych, aby efekty ich pracy były dostrzegane przez biznes oraz społeczeństwo.

Komunikat prasowy:
https://proscience.pl/newsroom/polska-astronom-z-europejska-nagroda-za-badania-kosmosu/

Przykładowe publikacje:
https://www.newsweek.pl/zdrowie-i-nauka/nauka/polska-astrofizyczka-prof-bozena-czerny-z-nagroda-lodewijk-woltjer-lecture/e24y80c
https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,28209417,astronomka-bozena-czerny-z-europejska-nagroda-jako-pierwsza.html
https://audycje.tokfm.pl/gosc/17908,prof-Bozena-Czerny
https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C91680%2Cprof-bozena-czerny-badania-czarnych-dziur-moga-przydac-sie-na-ziemi.html
https://www.national-geographic.pl/artykul/kwazary-pozwalaja-naukowcom-zmierzyc-wszechswiat-wywiad-z-prof-bozena-czerny


Obróć stronę aby odblokowować.