Platforma wiedzowa dla data scientistów
Jak w nieszablonowy sposób zbudować społeczność złożoną z data scientistów? Pokazuje to platforma Data Science robię, którą stworzyliśmy i prowadzimy dla firmy SAS Institute Polska.
SAS jest liderem w zakresie analityki i AI. Dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu i profesjonalnym usługom pomaga firmom na całym świecie zamieniać dane w wiedzę. Aby skuteczniej pokazać możliwości biznesowe, które stwarza SAS, 'pro science’ zaproponowało budowę serwisu, który nawiązuje do znanego hasła „internety robię”.
Zobacz kanały komunikacji:
www.datasciencerobie.pl
www.linkedin.com/company/data-science-robie/
W ciągu kilkunastu miesięcy (od grudnia 2021 roku) zbudowaliśmy społeczność specjalistów data science w serwisie LinkedIn. Liczy około 1000 użytkowników. Wszyscy zostali pozyskani w sposób organiczny i są aktywnymi konsumentami dostarczanych treści. Z kolei stronę projektu odwiedziło w tym czasie blisko 13 tys. unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali blisko 55 tys. odsłon.
Za pośrednictwem serwisu internetowego oraz kanału na platformie LinkedIn prezentowane są autorskie rozmowy z ekspertami ze świata akademickiego oraz świata biznesu, a także artykuły problemowe związane z najważniejszymi obszarami działalności SAS, które prezentujemy przez pryzmat data science. W ciągu półtora roku przygotowaliśmy 80 merytorycznych tekstów, w tym 39 wywiadów. Do tego aktualne informacje ze świata zaawansowanej analityki, przykłady wykorzystania technologii oraz wskazówki dla branży. Dzięki precyzyjnie stworzonej strategii komunikacji serwisu, współczynnik odrzuceń kształtuje się na bardzo niskim poziomie 13,56 proc.
Przykładowe artykuły:
- Rozeznanie, planowanie operacyjne i rozwój technologii. To data science w siłach zbrojnych
- AI, ML i data science w sektorze publicznym
- Jak spowodować, żeby sztuczna inteligencja była… etyczna?
- Jeden obraz wart więcej niż gigabajty informacji, czyli wizualizacja w data science
- Rodzaje ML i najpopularniejsze algorytmy
Przykładowi rozmówcy:
- dr inż. Anna Kwietniak z Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
- generał Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni
- dr hab. inż. Jakub Nalepa z Katedry Algorytmiki i Oprogramowania na Politechnice Śląskiej
- dr Marcin Tabaka z Międzynarodowego Centrum Badań Oka
- Kiranmai Uppuluri z Łukasiewicz–Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki w Krakowie, zwyciężczyni Falling Walls Lab Warsaw 2022
Przez rok wpisy na LinkedIN urozmaicaliśmy humorystycznymi grafikami od Ptaszka Staszka, który na nasze zlecenie wypracowywał specjalne ilustracje. W sumie powstało ich 24.
Odpowiadamy za wyszukiwanie insightów, pozyskujemy rozmówców i generujemy tematy, pamiętając przy tym, aby ściśle trzymać się kluczowych obszarów działalności SAS. Takie rozwiązanie daje gwarancję, że budowana społeczność jest tą grupą docelową organizacji, do której chce dotrzeć w ramach tego projektu.