PCG Academia firma R&D
fot. Alexandre Debiève

Uczelnie z nowymi zasadami oceny dorobku naukowego

PCG Academia jest producentem specjalistycznego oprogramowania dla sektora akademickiego. Jej misją jest cyfrowy rozwój uczelni poprzez wsparcie dla kadr zarządzających.

Jesienią 2020 roku jednym z aktualnych tematów, którymi żyły uczelnie było wdrożenie nowych zasad ewaluacji nauki, które zostały wprowadzone tzw. Ustawą 2.0. Dostrzegliśmy w tym szansę dla PCG Academia. Firma od lat buduje relacje z kadrami zarządzającymi szkolnictwem wyższymi, organizując specjalne wydarzenie – konferencję LUMEN. W okresie pandemii jej pracownicy zorganizowali także szereg webinarów, które stanowiły realne wsparcie dla rektorów i prorektorów w zakresie cyfryzacji usług dydaktycznych.

Ucieszyliśmy się na wieść o tym, że istnieje agencja PR, która ma podobną specjalizację – zna i rozumie środowisko akademickie. Cały czas rozwijamy sposoby docierania do kadry zarządzającej uczelniami i wszystkich interesariuszy, którzy mogą skorzystać z naszej wiedzy i technologii. Współpraca z pro science była dla nas wartościowym doświadczeniem. Mogliśmy rozszerzyć nasze działania uwzględniając inną, świeżą i merytoryczną perspektywę – taką informację zwrotną otrzymaliśmy w referencjach od PCG Academia.

Na czym polegała nasza współpraca? Zaprojektowaliśmy merytorycznie 4 dyskusje, których celem było uzyskanie odpowiedzi na pytania: czy nowe zasady oceny dorobku naukowego faktycznie wymagają nowej strategii publikacyjnej naukowca, jak nowy system ewaluacji dorobku naukowego wpłynie na klimat organizacyjny uczelni oraz jak pod wpływem nowego systemu oceny dorobku naukowego zmienią się reguły gry na uczelniach. Naszym zadaniem było też dobranie i zaproszenie rozmówców do spotkań.

Finalnie wspólnymi siłami zorganizowaliśmy 4 webinary poświęcone temu, jak nowy sposób ewaluacji dorobku naukowego wpłynie na funkcjonowanie naukowców i uczelni, które przyciągnęły ponad 1500 uczestników. Koncept został przygotowany na podstawie analizy SWOT i rekomendacji, które opracowaliśmy w odpowiedzi na potrzeby PCG Academia. Dla zwiększenia zasięgu zaangażowaliśmy własne kanały komunikacji oraz bazy kontaktów, aby poinformować o webinariach.

Jako specjalistyczna agencja PR dla firm R&D, które chcą dotrzeć do środowiska akademickiego, wiemy, jak poruszać się w strukturach uczelni. Wiemy, czym aktualnie żyją naukowcy oraz kadra zarządzająca uczelniami.

Opisy spotkań, jak i wideo, są cały czas dostępne w sieci:
https://pcgacademia.pl/jak-nowe-zasady-ewaluacji-wplywaja-na-uczelnie-i-strategie-publikacyjne-naukowcow
https://pcgacademia.pl/wspolpraca-czy-rywalizacja-jak-nowy-system-ewaluacji-dorobku-naukowego-wplynie-na-klimat-organizacyjny-uczelni
https://pcgacademia.pl/reguly-gry-na-uczelniach-jak-sie-zmienia-pod-wplywem-nowego-systemu-oceny-dorobku-naukowego

Publikacja na temat zainicjowanych dyskusji:
naukawpolsce.pap.pl/node/84326

Komunikat prasowy:
https://proscience.pl/newsroom/ocenadorobkunaukowego2-0-3-dyskusje-o-tym-jak-wdrozyc-sie-w-nowe-zasady-ewaluacji-nauki-na-uczelni


Obróć stronę aby odblokowować.