20 pomysłów na rozwiązanie problemów. 15 września finał Falling Walls Lab
20 studentów, doktorantów, młodych pracowników naukowych i innowatorów z całej Polski, w tym obcokrajowców, wystąpi podczas finału Falling Walls Lab w Warszawie. W 3 minuty każdy i każda z nich przedstawi pomysł na rozwiązanie problemu – w nauce, edukacji, społeczeństwie. Zobacz i posłuchaj, jakie mają pomysły. Zainspiruj się. Zarezerwuj czwartek 15 września (godz. 13.00-17.00). Zapisy otwarte do 12 września.
Zobacz program Falling Walls Lab i zdobądź wejściówkę na wydarzenie
Zwycięzca lub zwyciężczyni Falling Walls Lab wygra podróż do Berlina i zyska szansę na zdobycie tytułu “Breakthrough Winner of the Year” w kategorii “Emerging Talents”. Zwycięstwo oznacza także udział w międzynarodowej konferencji Science Summit (7-9 listopada 2022 r.) oraz w poprzedzającej ją warsztatach i spotkaniach organizowanych specjalnie dla zwycięzców ze wszystkich krajów. Globalnie przedsięwzięcie koordynuje fundacja Falling Walls z siedzibą w Berlinie, która powstała w 2009 roku w dwudziestą rocznicę upadku muru berlińskiego.
W zorganizowanych dotychczas wszystkich edycjach konkursu Falling Walls Lab wzięło udział ok. tysiąca osób z 75 krajów. Wśród nich było tylko sześcioro Polaków, w tym 1 kobieta. Naszym celem jest zwiększenie tej liczby, a tym samym promocja idei trzyminutowych wystąpień, które są już standardem w międzynarodowym środowisku akademickim – mówi Natalia Osica, inicjatorka konkursu i założycielka ‘pro science’, firmy, która specjalizuje się w budowaniu widoczności nauki i transferze wiedzy z akademii do otoczenia społeczno-gospodarczego.
Falling Walls Science Summit co roku w listopadzie
O pomysłach na burzenie murów co roku w listopadzie opowiadają studenci, doktoranci, naukowcy, założyciele start-upów i innowatorzy z całego świata. Wcześniej w ponad 70 krajach organizowane są krajowe eliminacje. Równocześnie sam konkurs Falling Walls Lab to zaledwie część trzydniowego Falling Walls Science Summit.
Falling Walls to obecnie jedna z największych na świecie sieci, które integrują przedstawicieli sektora akademickiego, przemysłu i branży technologicznej. Jej wspólnym mianownikiem jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o to, które mury jeszcze muszą upaść, aby zapoczątkować pozytywne zmiany – społeczne, gospodarcze czy technologiczne. Tak jak betonowe bloki muru berlińskiego, które rozsypały się w nocy 9 listopada 1989 r., rozpoczynając nową erę wolności, tak dziś fundacja Falling Walls działa na rzecz zjednoczenia tych, którzy wyruszają, aby zburzyć kolejne mury w nauce i społeczeństwie. Pierwsza konferencja odbyła się w 20. rocznicę upadku muru berlińskiego w 2009 roku.
Inicjatorem i organizatorem Falling Walls Lab w Warszawie jest 'pro science’, firma wyspecjalizowana w budowaniu widoczności polskiej nauki i naukowców, a gospodarzem konkursu – Politechnika Warszawska.
Dostaliśmy wiele entuzjastycznych wiadomości od naukowców, którzy znają konkurs z innych krajów i czekali, aż zostanie zorganizowany z należytym rozmachem, który towarzyszy mu w Berlinie, także w naszym kraju. Cieszę się, że tyle polskich organizacji zaangażowało się w organizację konkursu, w tym Ambasada Niemiec, która finansuje wyjazd zwycięzcy do Berlina oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz PKN ORLEN, którym zależy na wyszukiwaniu innowacyjnych pomysłów i inwestowaniu w sektor nauki. Swoim patronatem objął nas udzielił Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej – dodaje Osica.
Zobacz wideo z zeszłorocznego finału w Berlinie:
https://www.youtube.com/watch?v=Yt0zenn0uRw
Więcej informacji: www.fallingwallslab.pl, www.facebook.com/fallingwallslabwarsaw.
Mecenasi:
- Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
- PKN Orlen
Patronat honorowy:
- Urząd Patentowy RP
- Ambasada Niemiec w Polsce
Partnerzy merytoryczni:
- Konsorcjum ENHANCE: Politechnika w Berlinie, Politechnika w Akwizgranie (RWTH), Politechnika Chalmersa w Göteborgu (CTH), Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny w Trondheim (NTNU), Politechnika w Mediolanie, Politechnika w Walencji, Politechnika Warszawska
- Stowarzyszenie Top 500 Innovators
- Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii PACTT
- Koalicja na rzecz Polskich Innowacji
- Biuro Promocji Nauki „PolSCA” Polskiej Akademii Nauk w Brukseli
- Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej
- Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce
- Komisja Fulbrighta
- Polska Sieć Kobiet Nauki
- Stowarzyszenie ML in PL
- Szkoła Pionierów PFR
- Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy
- Fundacja Science PRO
- Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów „PolDoc”
- Fundacja Marsz dla Nauki
- Fundacja Polonium
- PWN Nauka
- Akademia Młodych Uczonych PAN