24 marca 2017

Naukowcy dla Warszawiaków o swoich badaniach

Już 27 marca w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się spotkanie z czwórką laureatów najbardziej prestiżowych grantów naukowych na naszym kontynencie. Przedstawiciele badawczej ekstraklasy podzielą się wynikami swoich badań z mieszkańcami Warszawy. Opowiedzą m.in. o rdzennych ludach Ameryki Południowej oraz sposobach śledzenia satelitów za pomocą zrobotyzowanych teleskopów.

Prof. dr hab. Maciej Konacki, astrofizyk z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN w Toruniu, dr hab. Marcin Nowotny z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej, dr hab. Natalia Letki z Wydziału Filozofii i Socjologii UW czy dr hab. Justyna Olko z Wydziału Artes Liberales UW – to tylko niektóre nazwiska Polaków, którzy swoją obecność w superlidze naukowców przypieczętowali grantem Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych.

O swoich badaniach opowiedzą w poniedziałek 27 marca od godz. 17 w Centrum Nauki „Kopernik” (wstęp wolny, program dostępny pod artykułem). Spotkanie popularyzacyjne w Warszawie organizuje Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE.

– Podsumowujemy dekadę współpracy polskiej nauki z Europejską Radą ds. Badań Naukowych – wyjaśnia Magdalena Chomicka z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE. – Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie popularyzacyjne. Będzie można posłuchać kilku badaczy, którzy w ostatnich latach weszli do naukowej superligi.

Tekst prezentuje projekt, który promujemy w ramach działań PR dla edukacji i szkolnictwa wyższego (w tym naukowców).

Obróć stronę aby odblokowować.