9 lutego 2016

Science PR z Black Pearls VC

Agencja Science PR rozpoczęła współpracę z Black Pearls VC – największym funduszem kapitałowym w Polsce północnej. Firma wspiera komercjalizację nauki, inwestując w technologie kosmiczne, rozwiązania z zakresu inteligentnych miast i technologii poprawy jakości życia (ang. life quality technologies) oraz przemysł rolno-spożywczy.

Black Pearls VC ma swoją siedzibę w Gdańsku, ale oddziałuje w basenie morza bałtyckiego. Buduje fundusze kapitałowe i zarządza nimi, dostarczając niezbędne finansowanie firmom we wczesnej fazie ich rozwoju, tzw. startupom. Firma wspiera w ten sposób wprowadzanie nowych technologii na rynek. Obecnie w jej portfolio znajduje się 33 przedsiębiorstw wspieranych przez 36 koinwestorów prywatnych. Tylko w ostatnim roku fundusz zainwestował w rozwój polskich innowacji blisko 25 mln złotych w rundach inwestycyjnych dochodzących do 2 mln PLN. Eksperci Black Pearls VC angażują się też programy inkubacyjne i akceleracyjne dla młodych przedsiębiorstw. W ramach jednego ze swoich funduszy kapitałowych Black Pearls VC współpracuje z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu BRIdge Alfa.

Science PR będzie wspierała Black Pearls VC w zakresie PR korporacyjnego. Umowę zawarto na rok.

Agencja Science PR wspierała już wcześniej komunikacyjnie jedno z przedsięwzięć finansowanych przez Black Pearls VC. W ramach specjalnego programu stypendialnego fundusz finansuje prace gdyńskich licealistów pracujących nad lekiem na antybiotykooporność.

Obróć stronę aby odblokowować.