Joanna Łazarewicz

SENIOR MANAGER

Od kilkunastu lat dbam o wizerunek środowiska biznesowego, uwzględniając jego odpowiedzialność wobec społeczeństwa i środowiska naturalnego.

Kilka słów o mnie

Z wykształcenia jestem ekonomistką, a z zawodu konsultantem do spraw wizerunku firm. Przez ponad dekadę byłam związana z firmą doradczą Lighthouse Consultants. Koordynowałam obsługę projektów m.in. dla branży energetycznej (innogy Polska), przemysłowej (Robert Bosch), farmaceutycznej (TEVA), deweloperskiej (Atlas Estates), spożywczej (Dr.Oetker). Odpowiadałam również za organizację wydarzeń specjalnych dla branży medialnej: Forbes, Newsweek, Dziennik Gazeta Prawna oraz Puls Biznesu.

W ostatnich latach byłam związana z agencją Compass PR wyspecjalizowaną w ochronie zdrowia, gdzie realizowałam kampanie edukacyjne we współpracy z firmami farmaceutycznymi Pfizer oraz Sanofi-Aventis. W latach 2011-2020 odpowiadałam za prowadzenie biura projektu edukacyjnego Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha wyróżnionego w latach 2014 i 2015 przez kapitułę Konkursu Kampania Społeczna Roku. W 2012 roku koordynowałam organizację pierwszego ogólnopolskiego konkursu dla branży LPG „Napęd Nowej Ery” na zlecenie spółki Orlen Gaz.

Jestem absolwentką wydziału handlu zagranicznego Wyższej Szkoły Handlu i Prawa w Warszawie, wydziału ekonomii SGGW oraz ESITPA w Rouen, Francja.

Z firmą pro science związałam się na początku 2020 roku. Jednocześnie jestem prezesem zarządu fundacji Science PRO, której misją jest zwiększanie udziału naukowców w życiu gospodarczo-społecznym kraju. W ramach działalności angażuję się w promowanie proaktywnych ścieżek kariery rozwoju naukowego, pomagam naukowcom rozwijać wiedzę i umiejętności z zakresu współpracy z biznesem, organizacjami pozarządowymi czy administracją publiczną.

W życiu prywatnym jestem mamą dwójki dzieci i miłośniczką sportów zimowych i wodnych. Od najmłodszych lat jestem inicjatorem wrażliwym na potrzeby drugiego człowieka, zwierząt i otaczającej mnie przyrody. Lubię budować relacje i jestem w tym autentyczna. W swojej pracy dla pro science najbardziej doceniam profesjonalny zespół i wyjątkowe projekty, które inicjują dialog pomiędzy biznesem, nauką i społeczeństwem.

Obróć stronę aby odblokowować.